MOTORKÁŘ

Ačkoliv je pan Vomáčka zkušený motorkář, při jedné z vyjížděk mu nedal pan Drahý přednost v jízdě. Došlo ke srážce, při které si pan Vomáčka vážně poranil páteř, a to i přes to, že se chránil potřebnými bezpečnostními prvky. Kvůli zranění musel strávit dva měsíce v rehabilitačním centru, a následně docházet na fyzioterapii.

 

Vzhledem k tomu, že viníkem nehody byl pan Drahý, bylo proti němu zahájeno trestní řízení. Aby se pan Vomáčka mohl naplno věnovat uzdravování, požádal nás o pomoc.

 

Doporučili jsme panu Vomáčkovi spolehlivé advokáty, kteří ho plně zastoupili při trestním řízení. Komunikovali s policií, státním zastupitelstvím i soudy. Pan Drahý byl uznán vinným z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

Aby mohla být vyčíslena i nemajetková újma, zastupující advokáti předali veškerou zdravotnickou dokumentaci znalci. Bolestné bylo vyčísleno na 260 000,- Kč.

 

Po ustálení zdravotního stavu přišlo na řadu vyčíslení ztížení společenského uplatnění, které bylo vzhledem k rozsahu zranění vyčísleno v částce 1 380 000,- Kč. Vše bylo uhrazeno pojišťovnou
z povinného ručení viníka.

 

My jsme samozřejmě na celý proces důkladně dohlíželi, a pan Vomáčka se na nás může i v budoucnu kdykoliv obrátit.