top of page

NÁVRAT Z DOVOLENÉ

Rodina Veselých se vracela ze společně strávené dovolené, když se proti nim ze zatáčky nečekaně vyřítilo auto. Náraz byl tak velký, že řidič protijedoucího vozidla svým zraněním na místě podlehl.

Vzhledem k tomu, že všichni z rodiny utrpěli zranění, obrátili se na naši kancelář s žádostí o pomoc. Rodinu Veselých jsme zastupovali jen při jednání s pojišťovnou a vymáhání nároků na odškodnění nemajetkové újmy, jelikož trestní stíhání viníka dopravní nehody bylo následkem jeho úmrtí zastaveno.

Pan Veselý, který řídil, utrpěl poranění břicha v důsledku nárazu do volantu. Jeho bolestné bylo stanoveno na částku ve výši 112.000,- Kč. Vzhledem k tomu, že již nemůže zvedat těžké věci a věnovat se tak svému povolání, znalec ohodnotil ztížení společenského uplatnění částkou 160.000,- Kč.

Paní Veselá z nehody vyvázla s pohmožděninami, odřeninami, naraženým kolenem a ramenem. Pojišťovna viníka dopravní nehody jí na bolestném vyplatila 30.000,- Kč.

Syn manželů Veselých dopadl vůbec nejhůře. Seděl na zadním sedadle, narazil tváří do sedadla před ním, čímž došlo k deformaci čelisti a následnému zohyzdění obličeje, za což byl pojišťovnou odškodněn částkou 273.000,- Kč. Trvalé následky byly znalcem vyčísleny a vzápětí pojišťovnou uhrazeny ve výši 554.000,- Kč.

bottom of page