top of page

ODBOČOVÁNÍ VLEVO

Paní Beková na přehledném úseku předjížděla kolonu aut, řidič osobního automobilu v koloně před paní Bekovou se rozhodl odbočit vlevo, ale nedal paní Bekové přednost a jejich vozidla se střetla a byla odražena do levého příkopu.

U tohoto případu trvalo o něco déle, než se nám podařilo pro paní Bekovou, získat odškodnění za její zranění. V první fází trestního řízení totiž byla považována za viníka celé dopravní nehody. Paní Bekovou jsme tedy v první řadě zastoupili v trestním řízení. Řidič, který paní Bekové nedal přednost v jízdě, poskytl následně policii záznam ze své zadní kamery, ze kterého bylo patrné, že paní Beková již byla v levém jízdním pruhu, předjížděla a řidiči, kteří chtěli odbočit vlevo, ji tak byli povinni dát přednost v jízdě.

 

Když byla vyřešena otázka viny, zastoupili jsme paní Bekovou i v jednání s pojišťovnou. Paní Beková v důsledku dopravní nehody utrpěla zhmoždění zápěstí a předloktí, což ji významně ovlivnilo nejen v osobním životě, ale i v tom profesním, neboť se živí jako obsluha v restauraci. 

Pro paní Bekovou se nám podařilo získat odškodnění za vytrpěnou bolest ve výši 14.245,- Kč, náhradu ztráty na výdělku po dobu pracovní neschopnosti ve výši 232.973,- Kč a ztížení společenského uplatnění ve výši 9.258,- Kč.

Naše pomoc v tomto případě nespočívala tedy jenom v získání odškodnění, ale i v obratu v trestním řízení tak, aby k nějakému odškodnění ze strany pojišťovny viníka dopravní nehody vůbec mohlo dojít.

bottom of page