top of page

POLICEJNÍ HONIČKA

Na této dopravní nehodě byl zajímavý především její vznik. Pan Horázný jel jako každý den po stejné trase do práce, když se za ním vyřítilo vozidlo řízené člověkem pod vlivem psychotropních látek, který navíc ujížděl policejní hlídce. Viník narazil zezadu do vozidla pana Horázného, čímž ho odmrštil pryč z vozovky, a v důsledku tohoto nárazu se vozidlo pana Horázného střetlo se stromem rostoucím podél silnice.

Pan Horázný utrpěl poranění horní končetiny, které ho limitovalo v životě osobním i profesním.

 

Vozidlo, které řídil viník dopravní nehody nemělo uzavřeno pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzv. povinné ručení). Ani to není překážkou získání odškodnění. Obrátili jsme se proto na Českou kancelář pojistitelů a celou věc řešili s nimi. Po osobní konzultaci jsme pana Horázného zastoupili i v trestním řízení, abychom měli o celé věci ucelený přehled.

Bolestné pana Horázného bylo znaleckým posudkem ohodnoceno na  26.708,- Kč. Jelikož byl pan Horázný v důsledku svých zranění neschopen práce, vyčíslili jsme rovněž ušlý zisk, a to částkou ve výši 204.826,- Kč. Ani po více než roce od dopravní nehody nebyla ruka pana Horázného v úplné kondici jako před nehodou. Pomohli jsme mu proto vyčíslit rovněž trvalé následky, a to částkou ve výši 207.764,- Kč. 

 

Všechny námi požadované nároky byly plně uhrazeny.

bottom of page